Andulka Tvořilka

Tvořte s námi!

Látkový rámeček na fotku

0

Jak vyrobit jednoduchý, levný a pěkný rámeček na fotografii.

Látkový rámeček na fotku

Chcete si vyrobit svůj vlastní originální rámeček na milou fotografii, kterou si chcete vystavit, nebo hledáte nápad na pěkný dárek pro maminku nebo babičku? Stačí mít karton, kousek látky, vatu nebo vatelín, nůžky, lepidlo, šikovné ruce a chuť dát se do toho. Jeden takový jsme jako inspiraci připravili, tentokrát kromě Andulky pomáhali i bráchové. Tak pojďte tvořit s námi!

SONY DSC

Nejprve si zjistěte potřebnou velikost rámečku, podle velikosti fotky, kterou chcete použít. Pro velikost fotky 10x15cm jsou rozměry následující:

Vnější okraj rámečku: 17x22cm
Vnitřní okraj rámečku (otvor na fotku): 9x14cm
Šířka rámečku tedy vychází na 4 cm. Můžete si ale zvolit rozměry vlastní.

SONY DSC

Rámeček potřeme lepidlem a polepíme vatou nebo vatelínem. Vatu jsme ustřihli podle rozměrů rámečku. Je ve dvou vrstvách, aby byl rámeček výraznější.

SONY DSC SONY DSC

Potom si ustřihněte látku na každou stranu o několik cm delší, než je rámeček. Střed zatím nestříhejte. Rámeček s vatou položte na rubovou stranu látky vatou dolů, okraje látky přehněte nahoře přes rámeček a přilepte ke kartonu. Trochu mohou nastat potíže v rozích, kde je najednou látky moc, my jsme to vyřešili odstřižením rohů látky.

SONY DSC SONY DSC

Úprava vnitřní strany rámečku může být o malinko složitější. Látku uprostřed rozstřihněte tak, aby vzniklo písmeno X, to znamená od středu směrem do rohů. Vzniklé trojúhelníky pak přehněte a přilepte na karton stejným způsobem jako vnější okraje.

SONY DSC SONY DSC

Základ rámečku je hotový. Zadní stranu rámečku můžete podlepit papírem.

SONY DSC

Rámeček si můžete dál nazdobit podle vlastní fantazie. Třeba si můžete připravit jednoduchou mašličku z kousku stužky a knoflíku a tu přišít na rámeček.

SONY DSC SONY DSC

Teď už zbývá jen přidat fotku. Tu je vhodné zezadu podložit kartonem a ten po okrajích přilepit zezadu k rámečku.

SONY DSC

Co si o tom myslíte?