Andulka Tvořilka

Tvořte s námi!

Vintage dekorace – iniciála v rámu

0

Představujeme Vám postup výroby obrazu s iniciálou. Ozdobné písmeno ve starém rámu se může stát zajímavou dekorací ve vintage stylu pro malou princeznu, stejně tak jako skvělým dárkem pro maminku či babičku.

SONY DSC

Písmeno samotné je vytvořené z kartonu a scrapbookového papíru, na pozadí obrázku je látka barvená balakrylem, rámeček je kdoví odkud:), byl částečně zlacený a částečně postříbřený, původně jsem ho chtěla natřít také balakrylem, ale pak jsem se rozhodla, že by to byla škoda, a nechala jsem rámečku jeho přirozenou patinu.

Takže postup výroby:

Šablona pro písmeno je vytvořena v počítači. Můžete použít libovolný program, ve kterém jde napsat a vytisknout text, například Word, OpenOffice, Gimp, Inkscape, Illustrator, Photoshop, nebo celou řadu dalších programů pro grafiku. Zvolte nějaký pěkný font dle libosti, napište písmeno a zvětšte ho na požadovanou velikost. Vytiskněte si ho a vystřihněte. Pokud si troufáte, můžete si písmeno nakreslit jen tak rukou.

Podle šablony si vytvořte jedno písmeno z tvrdého silnějšího kartonu a ještě jedno ze vzorovaného papíru. Obě písmena slepte k sobě.

Ozdobná vintage iniciála v rámu - postup výroby

Ozdobná vintage iniciála v rámu - postup výrobyDále si podle připraveného rámečku odměřte a ustřihněte další karton, který bude tvořit pozadí obrazu. Podle tohoto kartonu ustřihněte potřebný kus látky, cca o 3-4 cm větší než karton.

Ozdobná vintage iniciála v rámu - postup výroby

Dalším krokem je malování vzoru na látku. To je asi nejnáročnější část. Budete potřebovat barvu (v našem případě balakryl krémové barvy), štětec, lepící pásku, fix na textil, pravítko nebo šablonu. Vzor si naznačte na látku fixem na textil (vymizí beze stopy do 24 hodin) a zalepte lepící páskou místa, která mají zůstat neobarvená.

Ozdobná vintage iniciála v rámu - postup výrobyPak látku přetřete balakrylem. Po zaschnutí a sloupnutí lepící pásky se objeví vzor. Sebekriticky přiznávám, že u nás to nedopadlo zrovna dokonale, ale písmeno naštěstí většinu problémových míst zakryje. Čáry od fixy zmizí samy.

Ozdobná vintage iniciála v rámu - postup výroby

Ozdobná vintage iniciála v rámu - postup výroby

Po důkladném zaschnutí balakrylu připevněte látku na karton, vhodné je použití tavné pistole, přilepit stačí jen překlopené části látky zezadu.

Ozdobná vintage iniciála v rámu - postup výrobyNa karton s látkou přilepte Vaše písmeno.

Na karton s látkou přilepte Vaše písmeno.

Výsledek poté vložte  do rámu a připevněte.

Na karton s látkou přilepte Vaše písmeno.Iniciálu pak můžete podle libosti dále dekorovat, teba jako my mašlí, opět za výpomoci tavné pistole.

Ozdobná vintage iniciála - postup výroby

Výsledek:

ozdobná iniciála ve vintage rámu

 

 

 

 

Co si o tom myslíte?